TYPY KOLORYSTYCZNE GWIAZD. SPRAWDŹ KTÓRA MA TAKI SAM JAK TY. CZ. I - Osobista Stylistka Marta Gałka
JAK NOSIĆ KOLORY?

TYPY KOLORYSTYCZNE GWIAZD. SPRAWDŹ KTÓRA MA TAKI SAM JAK TY. CZ. I

28 marca 2018

Zanim doszłam do etapu w którym już na pierwszy rzut oka jestem w stanie ocenić typ kolorystyczny (przynajmniej wstępnie), musiało minąć sporo czasu. “Przewinęło się” parę setek twarzy, oczu, cer, włosów 😉 Mam za sobą wiele rozmów z innymi stylistkami o tym dlaczego jest tak a nie inaczej. Jedno jest pewne – im więcej się wpatrujemy, tym lepiej. Dlatego co jakiś czas będę Wam pokazywać typy kolorystyczne gwiazd. Sprawdźcie, przyjrzyjcie się, może któraś ma dokładnie taki sam jak Wy 🙂 

Na pierwszy ogień idą zimy i jesienie 🙂 Zapraszam. 

KONTRASTOWA ZIMA

Dokładny opis kontrastowej zimy znajdziecie tutaj. To elegancki, wyrazisty typ kolorystyczny. Jego przedstawicielki na ogół wiedzą jakie kolory do nich pasują i mają świadomość, że są zimą. Dopóki oczy są niebieskie a cera blada, wszystko jest jasne. Schody zaczynają się przy piwnych oczach (jak na przykład u Lily Collins), które na ogól wszyscy uznają za ciepłe a więc… pewnie jesień 😉 Tymczasem w 80 % przypadków wcale nie jesień 😉 Patrzcie na białka. Jeśli są jasne, białe, kontrastują z tęczówką to jest to już pierwszy punkt dla zimy. Ale to jeszcze nie koniec, bo stonowane jesienie też miewają “czyste bielma”. Liczy się odcień brązu tęczówek. U zim jest zimny, od czekoladowego po prawie czarny, jesienie to wszelkie odcienie miodu i karmelu. Od oczu zimy bije chłód, od oczu jesieni ciepło 😉 

Sprawdźcie który odcień niebieskiego do Was pasuje.(tutaj)

kontrastowa zima

Lily Collins, Elisabeth Taylor, Liv Tyler

Marion Cottillard, Krysten Ritter, Danuta Stenka

kontrastowa zima

Lily Collins, Liv Tyler, Marion Cotillard

Nad Lily Collins zastanawiałam się chwilkę. Czy na pewno kontrastowa zima? A może jesień? A może stonowana zima? Jednak jak tylko zobaczyłam ją w zimnych, kontrastowych stylizacjach, jak ta wyżej, od razu zyskałam pewność 🙂 Liv to pewniak i podręcznkikowy przypadek, Marion Cottilard natomiast delikatnie tylko zahacza o zimę, przypomina kontrastowe lato, ale zdjęcie powyżej utwierdza mnie w zimowym przekonaniu 😉 Lato nigdy przenigdy nie wyglądałoby dobrze w tak intensywnym fiolecie i błyszczących dodatkach. 

STONOWANA ZIMA

Jeśli kontrastowa zima jest mylona z jesienią tylko czasami, to stonowana zima (tutaj opis) NAGMINNIE. Śniada cera i ogólne wrażenie mocy kolorów to ich wspólne cechy. Jednak różnica jest podstawowa – zima jest zimna, jesień ciepła. Zima ma zawsze czarne włosy, jesień może mieć nawet blond. Zwróćcie uwagę na odcień brwi, rzęs zimy – powinny być czarne i zimne. Cera na pierwszy rzut oka ciepła, ale jak się dokładniej przyjrzymy to dostrzeżemy lekki szarawy odcień (jesienie nigdy nie są szarawe, prędzej żółtawe, oliwkowe). 

Sprawdźcie która zieleń jest “Wasza”(tutaj)

zima stonowana

Selena Gomez, Zoe Kravitz, Meghan Markle

zima stonowana

Gal Gadot, Amal Clooney, Monica Bellucci

zima stonowana

Meghan Markle, Selena Gomez, Monica Bellucci 

Obie zimy uwielbiają kontrasty w stylizacjach. Kontrastowa zima musi mieć je zimne (lodowate!) stonowana koleżanka niekoniecznie. U stonowanej zimy chodzi o natężenie koloru (ma być intensywnie). Temperatura schodzi na drugi plan. Tak samo dobrze wygląda w połączeniach czerni z zimną czerwienią, jak i czerni z ciepłym, nasyconym pomarańczem. Nie obrazi się na złote dodatki i duuuuużo błyszczeń. 

KONTRASTOWA JESIEŃ

Dlaczego nazywam ją kontrastową (opis)? Spójrzcie na kolor cery i włosów. Cera jest jasna, porcelanowa, czasem zaczerwieniona a włosy rude, brązowe, kasztanowe. Zawsze tak jest. Jeśli cera jest śniada, wtedy najprawdopodobniej (poza małymi wyjątkami) mamy do czynienia z drugim typem jesieni – jesienią bez kontrastów. 

Dowiedzcie się jak dobrać odpowiedni odcień cielistego beżu(tutaj)

jesien kontrastowa

Jessica Chastain, Holland Roden, Karolina Gruszka

jesien kontrastowa

Carey Mulligan, Kate Mara, Molly Quinn

jesien kontrastowa stylizacje

Holland Roden, Carey Mulligan, Jessica Chastain

Jak już kiedyś wspominałam – ta jesień to nieco ponury, listopadowy dzień, z niewielkimi tylko przejaśnieniami 😉 Lubi stonowane, ale zdecydowanie ciepłe kolory. Nie zaszkodzi odrobina stalowych szarości albo srebra, ale koniecznie w towarzystwie  musztardy, rdzawych pomarańczy, zgniłej zieleni. Zerknijcie na Holland Roden i jej oczy. Kiedy nosi kolory jesieni nabierają nowego wymiaru. 

STONOWANA JESIEŃ

Nawet jeśli oczy stonowanej jesieni (tutaj)  są nieco “zimowe” (jak u Chrissy Teigen czy Heidi Klum), to wystarczy spojrzeć na ciepłą, oliwkową cerę i już wiemy, że mamy tu do czynienia z ciepłym typem kolorystycznym. Ta jesień to ciepło w najczystszej postaci. Jest śniada. Jeśli nie klasycznie śniada (co w Polsce czasem się zdarza), to kolor cery spokojnie przepływa w kolor włosów, nie tworzy kontrastu. 

jesien stonowana

Chrissy Teigen, Alicia Vilkander, Ariana Grande

jesien stonowana

Jennifer Lopez, Heidi Klum, Nicole Richie

jesien stonowana stylizacje

Chrissy Teigen, Nicole Richie, Alicia Vilkander

Jesień bez kontrastów powinna sięgać po intensywne, ciepłe kolory przesycone październikowym słońcem. Kocha blask i musi się nim otaczać. Jeśli z oczywistych względów nie zawsze jest to możliwe, wybierajcie po prostu kolory które zdają się świecić (takie jak płaszcz Nicole Richie). Fluorescencyjne pomarańcze, złoto, burgund, karmel – to Wasi sprzymierzeńcy.

Może Cię również zainteresować

2 komentarze

  • Odpowiedz Bea 30 marca 2018 at 23:03

    To było trudne. Hm, to ja chyba stonowana jesień 🙂

    • Odpowiedz Marta Gałka 2 kwietnia 2018 at 09:56

      Będzie druga część z latami i wiosnami, może tam 🙂

    Skomentuj