POKAŻ MI SWÓJ ZNAK ZODIAKU, A POWIEM CI JAK SIĘ UBIERAĆ CZ. II - Osobista Stylistka Marta Gałka
JAK DOBIERAĆ  FASONY?, JAK NOSIĆ KOLORY?

POKAŻ MI SWÓJ ZNAK ZODIAKU, A POWIEM CI JAK SIĘ UBIERAĆ CZ. II

2 marca 2018

Kilka dni temu pisałam o pierwszych sześciu znakach zodiaku, dzisiaj kolej na drugą część serii “Pokaż mi swój znak zodiaku, a powiem Ci jak się ubierać”. Zapraszam 🙂 

Tutaj możesz przeczytać pierwszą część tego artykułu. 

WAGA

“Dla Wag najważniejsza jest równowaga i harmonia. Może ona być pojmowana na różne sposoby, zarówno jako harmonia formy w sztuce czy dekoratorstwie, jak i harmonijne relacje międzyludzkie. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, Wagi nie lubią ich i unikają za wszelką cenę. Przez to mogą stwarzać wrażenie, że nie potrafią zająć zdecydowanego stanowiska, a nawet że grają na dwa fronty. Mówi się też, że Wagi przeważnie nie postrzegają ludzi, rzeczy czy sytuacji w kategoriach absolutnych, tylko w odniesieniu do czegoś – nie stwierdzają na przykład “To był ładny dzień” tylko “Dzisiaj było ładniej niż wczoraj”.

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Waga uwielbia wszystko co piękne. Podziwia rzeźby i obrazy w muzeach, zachwyca się dobrym dizajnem, kocha modę i bacznie śledzi trendy. Jej styl to po prostu to co jest “na fali”. Przy okazji to osoba dość dobrze zorganizowana i “gospodarna”, więc potrafi miksować tanie z drogim, modne z ponadczasowym, szaro-bure z kolorowym. Zawsze ma na sobie coś, co przykuwa wzrok i sprawia, że wszyscy pytają: “skąd to masz?”

Ikony: Bella Hadid, Gigi Hadid, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Horodyńska, Selena Gomez

 

stylizacja dla znaku zodiaku Waga

bluzka, spódnica, butykolczyki, okulary

SKORPION

“Skorpiony są znane ze swoich intensywnych odczuć, determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Wydaje się, że mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe. Mają skłonność do popadania w skrajności i obce są im stany pośrednie. Nie lubią powierzchowności i przeciętności. Są obdarzone bardzo dużą siłą psychiczną, którą w zależności od stopnia rozwoju mogą wykorzystywać do wielkich celów lub w sposób destrukcyjny – np. gdy pozwolą, by kierowała nimi zazdrość i podejrzliwość.”

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Kobiety skorpiony są uwodzicielskie i pełne sexapilu. Prawdziwe femme fatale 😉 Dobrze wyglądają w ubraniach, które  podkreślają kobiece kształty. Kiedy o nich myślę, od razu przychodzą mi na myśl Włoszki, Hiszpanki, kadry z filmu “Malena” (tutaj) i reklamy Dolce & Gabbana (tutaj). Zaznaczajcie talię, noście szpilki, malujcie usta na czerwono. 

Ikony: Monica Bellucci, Penelope Cruz, Salma Hayek, Jennifer Lopez

stylizacja dla znaku zodiaku Skorpion

sukienka, torebka, kolczyki, pomadka 

STRZELEC

“Strzelce kochają wolność i nie znoszą rutyny. Wydają się być ciągle w ruchu, w poszukiwaniu nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Mają szczere i bezpośrednie podejście do życia i ludzi. Ich optymizm i niefrasobliwość sprawiają, że są miłym towarzystwem. Lubią filozofować i mędrkować. Mają poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności.”

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Osoba tak pogodna i pozytywnie nastawiona do świata jak strzelec, po prostu MUSI nosić kolory. Nie bój się pomarańczowych płaszczy, czerwonych spodni i niebieskich swetrów 🙂 Oprócz kolorów, noś wzory – dużo i duże. Wielkie kwiaty, geometrie, pasy, kraty, to coś dla Ciebie. Możesz je dowolnie miksować. Twój styl ma być odważny i poprawiać humor wszystkim, których spotkasz na swojej drodze, bo i Ty taka jesteś – zarażająca optymizmem i pozytywnym myśleniem 🙂 

Ikony: Macademian Girl, Katy Perry, Solange Knowless, Blake Lively

Tutaj przeczytasz jak łączyć kolory w stylizacjach

stylizacja dla znaku zodiaku Strzelec

Golf, spódnica, płaszcz, torebka, buty, kolczyki 

KOZIOROŻEC

“Koziorożce stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skierowany cały czas na cel. W ogóle można powiedzieć, że ich życiem rządzi zasada celowości – często wyrzekają się spraw, z których nie ma konkretnego pożytku. Ich podejście do życia jest realistyczne – wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć. By mieć poczucie sensu życia, muszą działać efektywnie i zaznaczać swoją pozycję. Ich specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie norm i struktur.”

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Koziorożec to znak zodiaku, który bierze życie na poważnie, modę też. Jego styl jest dopracowany w każdym calu, solidnie zaplanowany i łatwy do zdefiniowania. Kiedy ma być elegancko, to tak jest od początku do końca, jak sportowo – to od stóp do głów. Jestem pewna, że masz opanowane do perfekcji wszystkie sztuczki dla swojej sylwetki i typu kolorystycznego 🙂 Pasuje do Ciebie nieskazitelna elegancja, ascetyczny minimalizm, czasem odrobinę męski styl (marynarki, spodnie w kant, duże zegarki).

Ikony: Angelina Jolie, Hilarry Clinton, Amal Clooney

stylizacja dla znaku zodiaku Koziorożec

Golf, spódnica, buty, torebka, apaszka, klamra do apaszki

WODNIK

“Wodniki nie lubią utartych schematów i ustalonych reguł. Zamiast tkwić w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. Przeważnie sa tolerancyjne i niewiele rzeczy jest w stanie je zdziwić. Choć otwarte na nowości, potrafią byc bardzo uparte i trudno je przekonać do zmiany poglądów. Przyjacielskie i lubiane, ale zwykle zachowują pewien dystans, wynikający z potrzeby zachowania niezależności.”

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Wodniki podchodzą do mody w szalenie kreatywny sposób. Dla nich nie ma żadnych reguł, nakazów czy zasad. Do marynarki trzeba nosić koszulę? Nie ten adres! Ty założysz do niej cekinowy top, górę od bikini albo bluzę z kapturem 😉 Szpilki do spódnicy? Kto tak powiedział? Przecież wczoraj nosiłaś ją z trampkami 😉 Na trendy nie zwracasz uwagi, bo w swojej szafie to Ty je wyznaczasz 😉 Nie krytykujesz wyglądu innych ludzi, bo każdy może nosić co mu się podoba, tak jak TY 😉 

Ikony: Rita Ora, siostry Olsen, Miley Cyrus (może z pominięciem okresu, w którym raczej niewiele na siebie zakładała 😉 ),

stylizacja dla znaku zodiaku Wodnik

Bluza, żakiet, spódnica, szpilki, torebka, kolczyki

RYBY

“Ryby są bardzo zmienne i podatne na wpływy. Mogą sprawiać wrażenie pozbawionych siły przebicia i umiejętności walki o swoje sprawy. Potrafią jednak odnieść ogromny sukces w dziedzinach, gdzie będą mogły wyrażać emocje i wykorzystać intuicję, np. w sztuce lub zawodach związanych z pomaganiem. Są bardzo wrażliwe, zarówno na cudzą krzywdę, jak i na krytykę siebie samych. Często odbierają rzeczywistość jako zbyt brutalną i wolą od niej uciec w iluzje lub nałogi.”

Jaki styl do Ciebie pasuje?

Ryby to marzycielki. Osoby spod tego znaku zodiaku są zawsze pełne wątpliwości, pytań, jedną nogą w świecie własnych myśli i wyobraźni. Taki też musi być ich styl – lekki, zwiewny, eteryczny. Nawet do pracy w biurze wybierają koszule z półprzezroczystych tkanin, bluzki z koronkowymi żabotami i bladoróżowe spódnice. Idealnie sprawdzi się boho. 

Ikony: Kate Bosworth, Magda Mołek, Nicole Richie, Rachel Zoe

stylizacja dla znaku zodiaku Ryby

sukienka, torebka, buty

Cytaty pochodzą ze strony astrolabium.pl

Może Cię również zainteresować

1 komentarz

  • Odpowiedz Bea 21 marca 2018 at 10:54

    Skorpion. Propozycja mi się podoba, ale nigdy się tak nie ubieram… 🙂 ale to raczej kwestia braku figury, która nie idzie zawsze w parze ze znakiem zodiaku 😉

  • Skomentuj