JESIENNE MOODBOARDY CZ. III - Osobista Stylistka Marta Gałka
JAK NOSIĆ KOLORY?

JESIENNE MOODBOARDY CZ. III

25 października 2016

 

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-12-19-41

Jak wygląda zimowa jesień? Dzisiaj Wam o tym opowiem a przede wszystkim pokażę 🙂 Zapraszam po garść inspiracji przydatnych dla najciemniejszego,  najbardziej intensywnego typu kolorystycznego. Ale każda z Was znajdzie coś dla siebie. Moda to w końcu nieustanne przyglądanie się wszystkiemu, nawet temu co teoretycznie do nas nie pasuje!

Jesień w wykonaniu ZIMY to czarno-biały film w małym, studyjnym kinie, skąpane w deszczu światła neonów, jazda nocnym autobusem przez miasto, czytanie gazety na deszczu 🙂 Jest pełna kontrastów, trochę mroczna, niespokojna, ale obserwowana przez szybę, trzymana na dystans. U kontrastowej zimy – kontrastowa, u stonowanej ociekająca kolorami.  

STONOWANA ZIMA 

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-14-01-04 

Stonowana zima jest ciemna. Ciemne włosy, brwi, oczy, cera – to jej znaki rozpoznawcze. Nie ma już nikogo kto miałby mocniejsze barwy. Tutaj kończy się skala, może być tylko jaśniej. To wszystkie południowe typy urody, Afroamerykanie i niejednokrotnie Azjaci. W polskiej wersji wygląda tak jak panie na zdjęciach wyżej. Pewnie trudno policzyć na palcach jednej ręki ile razy porównywano Cię do ognistej hiszpanki i zazdroszczono opalenizny 😉 W stylizacjach powinny królować kolory – na ogół zimne, ale nie zaszkodzi odrobina ciepłego złota, granatu czy różu. Nie musicie nosić kontrastów (jedynie możecie 😉 ), ale pamiętajcie by kolory były nasycone, mocne. 

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-11-54-24

Inspiracje:

KONTRASTOWA ZIMA

zrzut-ekranu-2016-10-25-o-13-39-28

Kontrastowa zima najczęściej ma jasną cerę i czarne włosy. Czasem ciemno-brązowe, ale zawsze zimne jak lód 🙂 Zdarzają się kontrastowe zimy ze śniadą cerą (na przykład Olivia Munns), ale wtedy kontrasty muszą być naprawdę szalone 🙂 Nie ma mowy o jakichś tam szarawych oczach czy popielatych brwiach. Kolor oczu musi być nasycony (czarny, brązowy, granatowo-niebieski), bielma białe jak śnieg a najlepiej żeby jeszcze zęby porażały bielą. Po prostu patrząc na taką buzię pierwsze co nam przychodzi na myśl, to kontrast, moc, czystość. 

zrzut-ekranu-2016-10-24-o-22-38-08

Inspiracje:

Może Cię również zainteresować

Brak komentarzy

Skomentuj