Analiza kolorystyczna w domowych warunkach. Kontrastowa jesień.
TYPY KOLORYSTYCZNE

Analiza kolorystyczna w domowych warunkach – KONTRASTOWA JESIEŃ

31 maja 2016

DSC03325

Na zewnątrz wiosna w pełni. Jeśli chciałybyśmy porównać obecną aurę do któregoś typu urody, zdecydowanie byłaby to STONOWANA WIOSNA – słoneczna, ciepła, kolorowa. Ale ja dzisiaj, na przekór światu, będę pisała o jesieni 😉 A ta potrafi być równie piękna jak wiosna, choć oczywiście na swój sposób 😉 

jesien_kontrastyPonownie zamykamy oczy. Tym razem wyobrażamy sobie listopadowe popołudnie. Nie ma już tyle pomarańczowego słońca i ciepłego światła co w październiku, ale kolory nadal są przesycone pomarańczem, żółcieniami, brązem. Pada trochę więcej deszczu, pojawia się mgła, drzewa prawie już straciły liście. Jeśli słońce próbuje się przebić przez chmury, to jest w kolorze miedzi, kontrastuje z sinym niebem. Palimy świece, przykrywamy się kocem i czytamy książkę popijając gorącą herbatę 🙂 

JAK WYGLĄDA PANI KONTRASTOWA JESIEŃ?

Przede wszystkim ma jasną karnację. Często niemal białą, o lekko sinawym, lub czerwonkawym zabarwieniu. Jeśli się opala to spieka tak zwanego “raka”. Często spotykamy u niej piegi. Bywają jednak kontrastowe jesienie z ciemniejszą cerą (lub jasną, ale opalającą się na złoty kolor) i ciemniejszymi włosami w kolorze orzecha (takie jak Carey Mulligan). A skoro już wspomniałam o włosach: te są rude. Od jasnych, marchewkowych, takich jak u Jessiki Chastain i Lily Cole, przez miedziane jak u Marcii Cross, po kasztanowe, orzechowe, jeszcze bardziej kontrastujące z cerą. Rzęsy i brwi mają ten sam odcień. Oczy mogą być jasnoniebieskie, piwne, zielone, brązowe. Czyli właściwie mogą mieć każdy kolor 😉 Zawsze jednak sprawiają wrażenie lekko “zamglonych”, są ciepłe, łagodne. Bielma mogą mieć lekko żółtawe zabarwienie. 

Włosy od marchewkowych, rudych, poprzez miedziane, po kasztanowe

Oczy mogą mieć wszystkie kolory, ale zawsze są ciepłe, “zamglone”, łagodne. Bielma najczęściej żółtawe. 

Cera jasna, czerwonkawa lub sinawa. Opala się na czerwono. Czasami bywa ciemniejsza, ale nigdy tak śniada jak u stonowanej jesieni. 

Zrzut ekranu 2016-05-30 o 17.54.01

JAKIE BARWY LUBI TEN TYP KOLORYSTYCZNY?

Przede wszystkim takie, w których wszystkie inne typy kolorystyczne wyglądają źle: ciepłe, ciężkie brązy (karmelowy, rdzawymiedziany), musztardowy, zgaszony pomarańczowy, stare złoto, zgniła zieleń, kawa z mlekiem, ciepłe granaty. To trudne barwy, ale u kontrastowych jesieni wyglądają spektakularnie. Nie zaszkodzi lekkie przełamywanie ich szarościami, albo nawet czernią (spójrzcie jak dobrze Jessica Chastain wygląda w czarnej sukience).  Możecie dodawać odrobinę błysku, ale zawsze przygaszonego (jak słońce przebijające się przez chmury). 

Zrzut ekranu 2016-05-30 o 13.04.59

 JAKICH KOLORÓW UNIKAĆ?

Chłodnego błękitu, jasnych, zimnych szarości, śnieżnobiałej bieli. Chłodne barwy nie służą jesieni, można je dodawać w proporcjach 90% ciepła, 10% chłodu, na przykład srebrny zegarek do pomarańczowej sukienki. 

JAKIE DODATKI I BIŻUTERIĘ NOSIĆ?

Jak już wcześniej pisałam – błyszczące, ale tylko delikatnie 😉 Stare złoto, miedź będą idealne. Bursztyny sprawdzą się świetnie, najlepiej te nieoszlifowane, trochę szorstkie. Kontrastowa jesień lubi carską Rosję, celtycką biżuterię, barokowe akcenty, odrobinę egzotyki w postaci palmowych liści nadrukowanych na ubraniach, albo tropikalnych kwiatów w ciepłych odcieniach. Jeśli żaden ze wspomnianych kierunków Wam nie odpowiada, pamiętajcie po prosu o tym, żeby biżuteria była w jesiennych kolorach, tak jak na przykład pasek, albo złota kolia z kolażu poniżej. 

Zrzut ekranu 2016-05-30 o 15.07.22

 

Może Cię również zainteresować

3 komentarze

  • Odpowiedz Karolina Nowak 11 kwietnia 2020 at 12:19

    Uwielbiam te analizy kolorystyczne w Twoim wydaniu. Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie na Twoim blogu.

  • Odpowiedz Jaka biała koszula pasuje do Twojego typu urody? 22 czerwca 2016 at 15:56

    […] do cieplejszych tonów, czyli do KONTRASTOWEJ i STONOWANEJ jesieni. Wasze koszule powinny być przełamane kolorem kości słoniowej, ecru, […]

  • Skomentuj