5 pomysłów na modowe prezenty gwiazdkowe - Osobista Stylistka Marta Gałka
W PUNKTACH

5 pomysłów na modowe prezenty gwiazdkowe

13 grudnia 2016

Na wszystkich blogach i portalach internetowych aż huczy od propozycji prezentów świątecznych. Miałam dwa wyjścia: zbuntować się i nie pisać na ten temat albo popłynąć z prądem i dodać kilka swoich pomysłów. Lubię gwiazdkę – wybieram opcję numer 2. A co tam! 😉 

Wszystkie mamy teraz mało czasu, więc będę się streszczać. Przegląd jest totalnie subiektywny i modowy, bo dziwnie bym się czuła polecając na blogu stylistki na przykład elektronarzędzia ;). Zaczynamy:

1. BIŻUTERIA Z MOSIĄDZU

Lubię ją z trzech powodów:

1) nie jest droga

2) ma ciekawy, “artystyczny”, trochę surowy charakter, który nie trąci sieciówkową tandetą. Jest to godne pochwały a nawet zachwytu 😉

3) pasuje właściwie do wszystkiego

Można ją nosić na co dzień do swetra albo białej koszuli. Świetnie sprawdza się latem z dżinsami i t-shirtem. Teoretycznie kolor pasuje do ciepłych typów ale pięknie przełamuje się nią szarości u zimnych. Biżuteria ze zdjęcia to projekty Poli Zag (numery 1, 3) oraz Marleny Domżałowicz (2, 4, 5).

 2. PRENUMERATA ULUBIONEJ GAZETY 

Niewiem jak Wy, ale ja bym się ucieszyła z prenumeraty mojej ulubionej gazety. Może być w wersji papierowej i online (świetną stronę (płatną) mają “Wysokie Obcasy”, znam wiele dziewczyn, które czytałyby ją, ale nie mają wykupionego abonamentu. Samej jakoś czasem ciężko poswięcić te kilkadziesiąt złotych, bo są ważniejsze wydatki, a prezent to prezent 😉 Z papierowych polecam “Zwierciadło”, może nie do końca modowe, ale “dziewczyńskie” i naprawdę świetnie pisane i “Harper’s Bazaar”, w którym ciągle jeszcze można znaleźć sporo ciekawych treści. 

3. WŁÓCZKI, WEŁNY I WSZYSTKO CO POTRZEBNE ŻEBY ZROBIĆ SWETER!

Osobiście jestem beztalenciem jeśli chodzi o szycie i robótki ręczne, ale podziwiam osoby, którym to wychodzi i cieszę się, że jest ich coraz więcej. Moda na bycie hipsterem – weganinem niesie za sobą różne poboczne wątki. Między innymi jazdę na rowerze, zapuszczanie brody (chociaż to bardziej faceci 😉 ) i… właśnie szydełkowanie oraz robienie na drutach. Lubię hipsterów i cieszę się, że w cenie jest być rękodzielnikiem, artystą (albo przynajmniej artystą – amatorem). Całą sobą podpisuję się pod pomysłem na podarowanie komuś hipsterskiego zestawu małego robótkowicza 😉 Niekoniecznie młodej osobie. Ciocia, Mama, Babcia też się ucieszą! Świetne rzeczy (między innymi to co jest na kolażu), znajdziecie w sklepie Czas Zamotać i Pełny Wełny

4. KSIĄŻKI I ALBUMY

Może zacznę od tego, co zamówiłam w tym roku dla siebie 😉 “Historia mody” to najlepsza (moim zdaniem) książka o tej tematyce. Wielokrotnie przeglądałam ją w Empiku, za każdym razem stwierdzałam, że jest świetna i że “następnym razem sobie kupię, bo teraz nie chce mi się dźwigać”. Cóż… Tato, liczę na Ciebie i na to, że odebrałeś maila z listem do Mikołaja 😉 Jeżeli chcecie coś naprawdę wyjątkowego, pięknego i postanowiłyście nie szczędzić grosza, polecam Wam księgarnię, która ma  absolutnie genialny asortyment. Przeglądając go, mam ochotę płakać ze szczęścia (i trochę ze smutku, że nie stać mnie na WSZYSTKO). Polecam gównie dział modowy, ale inne też są nieziemskie. Nazywają się Foliobooks, jak będą szukali pracowników, to wysyłam CV 😉 Raj dla moli książkowych, głównie anglojęzyczny, ale większość pozycji to albumy, więc nawet średnio zaawansowani dadzą radę. 

  1. Album, 2. Album, 3. Album, 3. Wełny Czas Zamotać  

5. AKCESORIA KUCHENNE “HAJ FASHON” 😉 

Każda stylowa kobieta powinna mieć stylowy fartuch 😉 No bo przecież gotując obiad też trzeba zadać szyku! Ja, jako totalna minimalistka mam podobny do tego szarego, ale kolorowe są równie urzekające 🙂 Paniom wiosnom wybierzcie ciepłe pastele, zimom zimne kontrasty, latom chłodne pastele a jesieniom pomarańcze i brązy 😉  Przy okazji jeśli podoba Wam się plakat z tego kolażu, to zajrzyjcie na Plakatowisko, robi je moja koleżanka, zdolna bestia. Też niezły pomysł na prezent. 

  1. Plakat Plakatowisko, 2, 3 fartuchy Mavia, 4. Fartuch COOKie

Na kolażu na samej górze są: szal Barbour, wełny Czas Zamotać, album z foliobooks, bransoletki Marlena Domżałowicz i miesięcznik “Zwierciadło”

Może Cię również zainteresować

Brak komentarzy

Skomentuj